TOP5 książek o chorobach układu pokarmowego

Studiujesz medycynę, pracujesz w zawodzie lekarza rodzinnego lub na oddziale szpitalnym? Poniżej prezentujemy ranking książek o chorobach układu pokarmowego. W przygotowanym przez nas zestawieniu znajdują się tylko te pozycje, które należą do rzetelnych źródeł wiedzy.
Dolegliwości układu pokarmowego mają wiele przyczyn, dlatego jasne określenie przyczyn ich występowania jest trudne, a nawet niemożliwe, bez posiadania fachowej wiedzy. Nie oznacza to jednak, że należy poddać się objawom chorób układu pokarmowego. Dzięki wiedzy zawartej w książkach, dowiesz się, jak poprawić komfort życia pacjentów.

Ranking TOP 5 książek o chorobach układu pokarmowego

Poradnik został wydany pod redakcją Macieja Gonciarza i Zbigniewa Gonciarza, znajdują się w nim wskazówki dotyczącego tego, jak należy postępować w przypadku niewirusowego zapalenia marskości wątroby. Z lektury dowiesz się, czym charakteryzuje się ta choroba. Książka jest niezwykle przydatna dla osób pracujących w szpitalach, do których trafiają chorzy z problemami wątrobowymi.
Książka została wydana pod redakcją Dominika A. Walczaka, Tomasza Banasiewicza i Piotra W. Trzeciaka. Zawiera aż 268 stron, z lektury których dowiesz się, jak należy opiekować się chorymi leczonymi otwartą metodą brzucha. Dzięki publikacji poznasz metody leczenia, czas jego trwania oraz dowiesz się, kiedy najlepiej zakończyć leczenie. Poradnik został wydany w 2016 roku.
To publikacja, który została wydana pod redakcją Krzysztofa Simona. Przygotował ją zespół autorów, specjalistów z zakresu hepatologii. Publikacja umożliwi Ci poznanie fizjologii oraz patologii wątroby i dróg żółciowych. Ta książka o chorobach układu pokarmowego zawiera aż 236 stron.
To publikacja wydana pod redakcją Marii Majdan. Dzięki lekturze pogłębisz swoją wiedzę na temat tocznia rumieniowatego układowego. Dowiesz się, jakie objawy powoduje ta choroba autoimmunologiczna nie tylko w układzie pokarmowym, ale również w pozostałych układach. Dowiesz się, jak ją leczyć, aby zmniejszyć nasilenie objawów u pacjentów oraz jak właściwie postawić diagnozę. Poznasz sposoby klasyfikacji choroby oraz oceny jej aktywności. Książka została wydana w 2015 roku i zawiera aż 240 stron przydatnych informacji.
Podręcznik został opracowany pod redakcją Adama Windaka, Sławomira Chlabicza i Agnieszki Mastalerz-Migas. To książka przede wszystkim dla studentów medycyny, która składa się z dwóch części. W pierwszej znajdują się informacje istotne dla lekarza rodzinnego, natomiast w drugiej zostały uwzględnione najważniejsze problemy kliniczne, z którymi zmaga się internista. Ta pozycja jest wartościowa nie tylko dla przyszłych lekarzy, ale i osób zainteresowanych tą tematyką. Książka została wydana w 2015 roku, zawiera aż 786 stron.